Експерименти з химерними організмами

Експерименти з химерними організмами об’єднують як генну інженерію, так і біологію стовбурових клітин. Мало просто впровадити плюрипотентні клітини в ембріон тварини, оскільки в такому випадку може вийти організм з катастрофічними порушеннями в розвитку. Вчені зазвичай «вимикають» гени в зародках таким чином, що вони не можуть утворити специфічні тканини. В цьому випадку стовбурові клітини беруть на себе завдання по формуванню відсутнього органу, який нічим не відрізняється від людського, що робить його придатним для трансплантації.

За свідченням кардіолога Деніела Геррі (Daniel Garry), в його лабораторії були проведені перші випробування даного методу. Дослідники спроектували свиней, у яких були відсутні деякі скелетні м’язи і судини.

Такі тварини були б нежиттєздатними, проте вчені додали в ембріони стовбурові клітини від іншого зародка свині. Результати так вразили збройні сили США, що вони надали Геррі грант в 1,4 мільйона доларів на вирощування людських сердець у свиней. Вчений збирався продовжити свої дослідження, незважаючи на мораторій NIH, і був одним з 11 авторів, які опублікували лист з критикою рішення біомедичного центру.

Похожие записи

  • No Related Post