Комплементація ембріона і створення химер

Найбільший інтерес для вчених представляє створення химер на стадії бластоцисти, коли плід являє собою кулю, що складається з декількох десятків клітин. Цей метод називається Комплементація ембріона (embryo complementation). У 2010 році дослідникам з Японії вдалося створити мишей, підшлункова залоза яких повністю складалася з клітин щура. Хіроміцу Накаучі (Hiromitsu Nakauchi), провідний автор роботи, пізніше вирішив створити «свиню-людину», для чого йому довелося переїхати в США, оскільки наукові комітети в Японії не схвалюють такі експерименти.

Зараз вчений працює в Стенфордському університеті на грант від Каліфорнійського інституту регенеративної медицини. За його словами, більшість плюрипотентних клітин, введених в ембріони в його лабораторії, зроблені з його власної крові, оскільки бюрократичні бар’єри заважають набору добровольців з боку.

Більшість людей, почувши слово «химера», представляють монстрів, створених божевільними вченими. Вчені мають довести, що людські клітини дійсно можуть розмножуватися і формувати повноцінні і здорові органи в тварин. Миші і щурі досить близькі генетично, тому створення химер в даному випадку не викликає особливих проблем. У разі людей і свиней, загальний предок яких жив 90 мільйонів років тому, все може бути по-іншому.

Похожие записи

  • No Related Post