Океани Землі змінять колір

Вчені Массачусетського технологічного інституту прийшли до висновку, що зміна клімату спровокують значні зміни в поширенні фітопланктону в Світовому океані. Це призведе до того, що до 2100 року морська вода в різних областях посилить блакитний або зелений колір. Про це повідомляється в прес-релізі на postup.brama.com !.

Колір океану залежить від наявності мікроорганізмів і поживних речовин. Молекули води поглинають майже весь сонячне світло за винятком блакитній частині спектра. Тому майже мертві частини Світового океану мають насичений синій колір. Мікроорганізми можуть поглинати і відбивати світло іншої довжини хвилі, що змінює відтінок морської води. Фітопланктон містить хлорофіл, який відображає зелене світло.

Дослідники розробили глобальну модель, яка передбачає зростання і взаємодія між різними видами фітопланктону і великими водоростями. По ній вдалося визначити, як зміниться видовий склад цих організмів в різних частинах Світового океану в залежності від підвищення температури морської води в результаті глобального потепління. Вчені також з’ясували, як зміняться показники поглинання і відображення фітопланктоном сонячного світла в товщі води.

Виявилося, що до кінця XXI століття понад 50 відсотків морської води змінить свій колір. У субтропічних районах посиляться блакитні відтінки, оскільки тут зменшиться кількість фітопланктону та інших морських організмів. Близько полюсів вода стане зеленішим, оскільки підвищення температури там, де завжди було холодно, викличе різке зростання одноклітинних і багатоклітинних водоростей.

За словами вчених, ці зміни будуть помітні для супутникових систем спостереження, а не для неозброєного ока, однак вони будуть досить сильними, щоб впливати на харчові мережі, підтримувані фітопланктоном.

Похожие записи

  • No Related Post