Співочі птахи дозволили створити новий метод операцій на мозку

Група американських вчених удосконалила метод картування головного мозку. Вивчення шлюбних пісень співочих птахів допомогло виконання нейрохірургічних операцій, що вимагають високої точності.

Картування вперше було проведено на зебрових амадинах — птахів, які відносяться до сімейства вьюрковых ткачиков. В різні ділянки їх мозку послідовно вводився тонкий зонд з електричним розрядом, який уповільнює передачу сигналів по нейронам. При попаданні зонда в область мовного центру птиця не могла контролювати процес співи.

Використавши ці дані, учені з Нью-Йоркського університету взялися за розробку нового методу, названого фокальній інтраопераційної гіпотермією. Його застосування призводить до зменшення побічних ефектів під час процедури картування мозку. Ця процедура дозволяє виявити невеликі ділянки мозку з порушеними функціями, що впливають на розвиток захворювання. В результаті, на ділянках з патологією можна проводити високоточну хірургічну корекцію.

Вчені під керівництвом Майкла Лонга проводили експеримент на 18 добровольцях. Операція проводилася про повній свідомості пацієнта. Вона передбачала введення зонда в головний мозок, який проводив електричний імпульс. При подачі сигналу пацієнт повинен був читати вголос найп слова. Швидкість читання знижувалася через локального охолодження області мовного центру. Цей метод дав змогу вченим дослідити більшу частину лівого мозку пацієнтів.

Лонг запевняє, що застосування цієї методики допоможе знизити ризик розвитку ускладнень під час проведення нейрохірургічних операцій. Дослідження підтвердили, що фокальна інтраопераційна гіпотермія — ефективна і безпечна при картуванні навіть найскладніших ділянок головного мозку.

Похожие записи

  • No Related Post