Гекони у домі

Мадагаскарський геконОдним з найбільш відомих і поширених мешканців тераріуму в житловому будинку є леопардовий гекон або як його інакше називають, пантера-гекон. Таку назву гекон отримав за свій малюнок, який нагадує леопардовий: довжина тіла приблизно 20-30 сантиметрів, по всій шкіру розкидані темні цятки. Однак коли дитинча з’являється на світ, воно виглядає по-іншому: шкіра у нього смугаста, темні смуги чергуються зі світлими. У живій природі ці ящірки живуть у пустельних місцевостях, а також на скелястих місцях, які простягаються від Індії до Ірану.

Якщо утримувати таке земноводне у будинку, то для того щоб воно прекрасно себе почувало, необхідно помістити його в провітрюваний і добре опалювальний тераріум, що має гладке дно, на якому повинно міститися велика кількість гладких каменів. Гуляти гекони виходять, як правило, ночами.

Вода цьому різновиду гекона майже не потрібна, нею потрібно обприскувати камені, які лежать в тераріумі.

Найкрасивіший, мабуть, це малагасійський або мадагаскарський гекон. Ці земноводні дуже активні, вони можуть залізти в серванти, шафи, буфету, щоб знайти, чим поласувати. Характерна особливість таких геконів полягає в тому, що у них зелена шкіра, яка світиться і переливається червоними плямами і смужками.

Якщо таку ящірку містити в тераріумі, то підлогу в ньому необхідно вистелити травою, яка буде кожен день обприскуватися водою, оскільки гекони її злизують. Також земноводні потребують гіллястого дерева, по якому вони зможуть лазити. У тераріумі має бути теплообігрівач, який необхідно регулярно включати на нетривалий час, також необхідний ультрафіолетовий випромінювач, який буде створювати умови, максимально наближені до природних.

Відеоролик про гекона

http://www.youtube.com/watch?v=o56JvSFM9O8

Денних геконів можна годувати не тільки продуктами тваринного походження, але і шматочками солодких фруктів, медом, мармеладом, також їм необхідно давати кальцій і вітаміни.

Читайте також:  Мадагаскарский геккон в зоопарке Цюриха и другие «звериные новости»

Ящірки гекони порівняно з іншими мешканцями домашніх тераріумів, є чи не найбільш вибагливими і примхливими, вони вимагають, щоб за ними здійснювався ретельний догляд. Містити таке земноводне без особливих труднощів зможе тільки людина, яка має великий досвід по догляду за ними.

Найвідомішим видом геконів вважаються мауергекони, які мешкають в Північній Африці і недалеко від Середземного моря. Але цей різновид геконів утримувати вдома не рекомендується, і на це є кілька причин. По-перше, ці ящірки мають маленький розмір, всього близько 15 сантиметром, у них чорна шкіра, а тому в тераріумі розгледіти їх буває досить складно. По-друге, основну частину часу ці ящірки сплять, пік їхньої активності припадає на ніч. Пояснюється це способом життя, який земноводні ведуть у живій природі.

Ще один ролик про гекона

Найбільш цікавим і примітним віддаленим родичем геконів вважається ящірка струмі, яка походить з Азії. Цих ящірок можна назвати справжніми непосидами, струмі неможливо побачити знаходяться на одному і тому ж місці. Доросла особина в довжину виростає до 30 сантиметрів, у неї бородавчаста шкіра, що має сірі та червонуваті цятки. Очі у таких ящірок великі і округлі. Струмі являють собою нічних тварин. Примітним є також те, що під час небезпеки земноводне може вкусити. Укус струмі не небезпечний, однак болючий, протягом тривалого часу рана затягується.

Також по темі:  Вода лишила лапки гекконов липкости

Похожие записи

  • No Related Post