Названі тварини, які здатні пережити апокаліпсис

Учені з Китаю та Великобританії виявили, що морські губки (тип Porifera) пережили апокаліпсис — девонське масове вимирання — практично без зниження видового різноманіття. Відповідне дослідження опубліковане в журналі Current Biology, коротко про нього повідомляє EurekAlert!

Палеонтологи в провінції Чжецзян, що знаходиться на південному сході Китаю, у вузькій смузі аргиллитов (тверда глиниста порода) виявили залишки (м’які тканини і скелети) понад ста видів стародавніх морських губок. Знайдені зразки, за оцінками вчених, пережили період девонського масового вимирання.

На думку палеонтологів, тваринам вдалося вижити через високу пристосовність морських губок до перепадів температур. Також ці організми прекрасно себе почувають в бідному киснем водному середовищі. Крім того, катастрофа спровокувала різке зростання кормової бази для Porifera.

Девонське масове вимирання сталося приблизно 445 мільйонів років тому і супроводжувалося зниженням числа видів на 85 відсотків. Причиною події вважається різка зміна клімату (глобальне похолодання, за яким послідувало раптове потепління), що спровокувало зміни в хімічному складі древніх гідросфери та атмосфери.

Похожие записи

  • No Related Post